wtorek, 28 stycznia 2014

"Złoto" dla aktywnych :)

Kochani moi tak sobie pomyślałam że rozdawajka wejdzie teraz na kolejny level :)
Wiem że czytacie ale chciałabym Was trochę uaktywnić :) dlatego pomyślałam że dla najbardziej aktywnych komentatorów na blogu będę miała niespodzianki :) Na początek Rubbabu.

Jak powstaja Rubbabu?

Z przetworzonego soku drzewa kauczukowego uzyskujemy spienioną mechanicznie gumę, która następnie jest manualnie formowana jak ciasto. Nadawany jest odpowiedni kształt, w zależności czy chcemy piłkę, samochód albo kręgle. Następnie zabawka jest malowana i flockowana aby uzyskać aksamitne wykończenie. Flock, czyli powłoka zabawki nie jest czymś sekretnym, ale magicznym uzupełnieniem. W skład wchodzą bawełna i nylon pocięte na bardzo drobne części.
Ostatnim etapem tworzenia jest sprawdzanie czy każdy produkt spełnia wymagane normy.
Nasze zabawki są bardzo trwałe i mogą wytrzymać wiele lat intensywnej zabawy. Przez to, że są miękkie, gąbczaste, pozbawione krawędzi i twardych elementów nie mogą wyrządzić maluchom krzywdy. Dostarczają za to wiele zabawy, ponieważ mogą jezdzić i odbijać się od ziemi jak piłka. Mamy również nadzieję, że oszczędzą wiele okien i monitorów:), ponieważ dzieci zawsze będą dziećmi...

Polityka bezpieczenstwa i ekologia Rubbabu.

Rubbabu to 100% naturalnego kauczuku a kauczuk to sok z drzewa kauczukowego. Jest to surowiec trwały i odnawialny, więc tworzenie zabawek nie zagraża wyginięciu i zniszczeniu lasów, ponieważ sok może być pobierany z tej samej rośliny nawet do 25 lat. Proces produkcji pochłania 1,2% kosztów energii. Formowanie i modelowanie nie wymaga chemikaliów dlatego nie produkujemy też ścieków. Cały proces zaprojektowany jest tak, aby zminimalizować straty w materiale, tzn. w gumie. Opakowania również są zminimalizowane do najbardziej optymalnych kształtów.
Kauczuk naturalny został wyparty przez kauczuk syntetyczny a naszą koncepcją jest, aby dziecięce zabawki były naturalne jak to tylko możliwe. Nasz produkt jest nie tylko elastyczny i trwały ale także antybakteryjny, odporny na roztocza kurzu domowego, pleśnioodporny i nie wywołuje alergii. Kauczuk naturalny jest niepalny i w 100% biodegradowalny.
  • To ręcznie wykonywana zabawki z naturalnego kauczuku bez wycinki drzew
  • Silne walory edukacyjne dla dzieci i niemowląt ( w wieku 0-6 lat )poprzez zabawę rozwój sensoryczny, motoryczny
  • Korzystanie z bezpiecznych materiałów najwyższej jakości, poświadczony przez EN 71 część 1, 2 i 3, ASTM 963F 16 CFR ...


Serdecznie zapraszam do zabawy :) 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz